FARMAKOGENOMIKA

FARMAKOGENOMIKA

Predyspozycje genetyczne w istotny sposób wpływają na to, jak nasz organizm metabilizuje leki i reaguje na nie. Farmakogenomika zajmuje się badaniem tych zależności, dostarczając istotnych informacji umożliwiających wybór optymalnej i skutecznej farmakoterapii.
Dzięki badaniu farmakogenomicznemu, lekarz ma możliwość dostosować terapię do indywidualnego profilu genetycznego pacjenta i dzięki temu, podnieść skuteczność leczenia oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Leki przepisywane są zazwyczaj na podstawie danych dotyczących ogólnej populacji, a to oznacza, że standardowe dawki nie dla każdego pacjenta będą optymalne. U ponad 99% ludzi występuje określona grupa genów i ich wariantów genetycznych, które zmieniają metabolizm leków w organizmie człowieka.

Standardowa dawka może okazać się nieskuteczna na przykład, jeśli lek jest metabolizowany szybciej niż przeciętnie. Również, jeśli metabolizujesz go wolniej, ta sama dawka może być zbyt wysoka i wywoływać niepożądane skutki uboczne.

Szybszy metabolizm
Zbyt niskie stężenie leku
Nieskuteczne leczenie

Rozwiązanie MyMeds
Pacjent otrzymuje wyższą dawkę leku

Prawidłowy metabolizm
Optymalne stężenie leku
Skuteczne leczenie

Rozwiązanie MyMeds
Pacjent otrzymuje normalną dawkę leku

Wolny metabolizm
Zbyt wysokie stężenie leku
Skutki uboczne

Rozwiązanie MyMeds
Pacjent otrzymuje niższą dawkę leku

Reakcja autoimmunologiczna
lub lek nieodpowiedni z innej przyczyny

Rozwiązanie MyMeds
Pacjent otrzymuje alternatywny lek

KTO POWINIEN SKORZYSTAĆ Z TESTU MYMEDS?

Pacjenci przed wdrożeniem nowego leczenia, ponieważ wyniki testu pozwalają jak najszybciej dobrać skuteczny lek i jego dawkę, ograniczając prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych.
Pacjenci, którzy są niezadowoleni z dotychczasowego leczenia z powodu braku poprawy stanu zdrowia, albo ze względu na nasilenie skutków ubocznych.
Każdy, kto chciałby mieć pewność, że w razie potrzeby uzyska optymalną terapię, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia.

Badanie MyMeds obejmuje zalecenia dotyczące leków stosowanych przez specjalistów z różnych dziedzin medycyny, m. in.:
 • Anestezjologii
 • Dermatologii
 • Gastroenterologii
 • Ginekologii
 • Kardiologii
 • Chorób zakaźnych
 • Neurologii
 • Okulistyki
 • Onkologii
 • Terapii bólu
 • Psychiatrii
 • Pulmonologii
 • Reumatologii
 • Leczenia uzależnień

JEDEN TEST, CAŁY GENOM - WIEDZA NA CAŁE ŻYCIE!

W badaniu farmakogenomicznym MyMeds firmy GenePlanet wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia sekwencjonowania nowej generacji (NGS), która zapewnia najwyższą jakość i wiarygodność uzyskiwanych wyników.
Specjalizujemy się w analizie DNA za pomocą sekwencjonowania całego genomu (WGS). W praktyce oznacza to, że możemy uwzględnić i zidentyfikować znacznie większą liczbę istotnych wariantów genetycznych, dzięki czemu nasze zalecenia są tak dokładne i spersonalizowane, jak tylko możliwe.
Kiedy nowe badania naukowe przyniosą wiedzę na temat wpływów kolejnych genów na reakcję Twojego organizmu na określone leki, będziemy mogli zaktualizować wyniki o nowe informacje – bez dodatkowych kosztów i badań.
Test MyMeds ma dożywotnią wartość, ponieważ jeden zakup daje Ci cały wachlarz możliwości – wartość testu rośnie więc z każdą aktualizacją.

Jak skorzystać z testu MyMeds?

KROK 1.
Zamów test MyMeds u lekarza prowadzącego leczenie

KROK 2.
Do wykonania testu wystarczy tylko próbka śliny.

KROK 3.
Skonsultuj wyniki testu
z lekarzem.

Rzetelna wiedza naukowa

Nasz test zarejestrowany jest jako wyrób medyczny i spełnia wszystkie wymagania Dyrektywy 98/79/WE. Oparty jest na dowodach naukowych i doświadczeniu ogólnoświatowych instytucji zajmujących się farmakogenomiką (PharmGKB, CPIC, DPWG, FDA)).

Dokładnie i bezpiecznie

Każda próbka oznaczona jest niepowtarzalnym kodem identyfikacyjnym. Przestrzegamy zarówno krajowych, jak i europejskich przepisów prawa dotyczących ochrony danych osobowych. Nasze laboratoria działają również zgodnie z najbardziej restrekcyjnymi normami branżowymi, w tym ISO 27001.

Test MyMeds możesz zakupić w naszej poradni. Skontaktuj się z nami!